VEB.net maakt gebruik van cookies om het gebruiksgemak van de website te verbeteren. 

Ahold Delhaize heeft beleggers positief verrast met een sterke omzetgroei en een beter dan verwachte winstgevendheid. Vooral online werd fors meer verkocht. Beleggers reageerden verheugd, waarbij het aandeel noteert op een twintigjarig record.

Het moederbedrijf van Albert Heijn, Gall & Gall, Etos en bol.com rapporteerde woensdagochtend sterke kwartaalresultaten. Op alle fronten presteerde het concern beter dan analisten hadden verwacht. Zowel in de Verenigde Staten als in Europa lagen de vergelijkbare omzetcijfers – de omzetgroei uit bestaande winkels – boven de verwachtingen van analisten. Dat geldt ook voor de behaalde operationele marges. 

Beleggers keken voorafgaand aan het kwartaalrapport vooral uit naar de prestaties in de Verenigde Staten, goed voor circa 60 procent van de netto-omzet (2024: 89 miljard euro) en bijna 70 procent van de operationele winst. De stijging van de vergelijkbare omzet met 3,1 procent was een stuk beter dan analisten hadden voorzien (consensus: 1,9 procent).  

Deze groei werd vooral gedreven door een sterke stijging van de online- en apotheekverkopen. Supermarktketens als Food Lion en Hannaford presteerden volgens Ahold Delhaize goed, al blijft Stop & Shop achter. Ondanks de hogere verkopen ondervindt Ahold Delhaize nog steeds druk op de marges door felle concurrentie van onder meer Aldi, Lidl, Walmart en ShopRite.

In de VS moet Ahold Delhaize steeds vaker kiezen tussen lagere prijzen (Ahold Delhaize spreekt van price investments) en behoud van marges. Zo wordt dit jaar wordt 1 miljard dollar geïnvesteerd in prijsverlagingen om de omzetgroei te stimuleren. De operationele marge kwam uit op 4,4 procent, tegenover 4,6 procent vorig jaar. Die marge was wel iets beter dan analisten hadden voorzien (4,3 procent).

Ahold Delhaize: Meer omzetgroei in VS…

Bron: kwartaalverslagen Ahold Delhaize, inventarisatie VEB. 

…maar marge staat onder druk

Bron: kwartaalverslagen Ahold Delhaize, inventarisatie VEB. 

Europa presteert ook beter
Ook in Europa overtrof Ahold Delhaize de verwachtingen. Terwijl analisten uitgingen van een vergelijkbare omzetgroei van 2,4 procent, kwam het supermarktconcern uit op 3,7 procent. Vooral online groeide de omzet sterk, met dank aan bol.com en dubbelcijferige groei bij Albert Heijn. De onlineverkopen stegen met liefst 10 procent.

Ook verbeterde de operationele winstmarge in Europa naar 3,4 procent, tegenover 3,2 procent een jaar eerder. Dankzij sterke prestaties in Nederland en België werd de verwachting van analisten (3,3 procent) verslagen. 

Dankzij de beter dan verwachte prestaties ligt Ahold Delhaize op koers om zijn jaardoelen te halen. Ahold Delhaize rekent op een operationele marge van boven de 4 procent en een winst per aandeel die tussen 5 en 10 procent ('mid to high single digit') groeit. Het aandeel Ahold Delhaize steeg in de middaghandel dan ook zo’n 4 procent.   

 




Gerelateerde artikelen